Ana Sayfa Linklerİletişim

KAPTAN JUNE VE FERİT

80′li yıllarda Dalyan’ı keşfeden çevre dostu June Haimoff, İztuzu Kumsalı’nın betonlaşmasına karşı çıkar. Kaptan June, bölgedeki Caretta Carettaların kurtarılması için mücadelesinde başarılı olur. Dalyan halkı da Carettalara sahip çıkıyor. Dünyanın en iyi korunan ikinci plajı İztuzu’nda ağırlıklı olarak Dalyanlı gençler çalışıyor. Kumsaldaki ağaç şezlonglar ve şemsiyeler ve kafeteryanın tasarımı doğayla uyumlu ve hiçbir şekilde gözünüzü rahatsız etmiyor. Kumsalda otururken gerçekten böyle bir yerin bozulmadan kalabilmesine minnet duyuyoruz. Özel Çevre Koruma Bölgesi olan İztuzu’nda tekne dolmuşlar genellikle saat 5′e kadar hizmet veriyor. Kumsal belediyeye ait şirket tarafından işletiliyor. Gün içerisinde İztuzu’na gelen misafirleri ağırlayan Dalyanlı gençler, saat 5′ten sonra tüm kumsalını bakıma alıyor  1. şahika suluçay diyor ki:

    eilime geçen milliyet gazetesi ekini tesadüfen bakarken sizinle röpörtaj yapan fehih bey sizi ne güzel anlatmış çevreye olan duyarlılığınız beni çok duygulandırdı kendimi tanıtmadım ben 57 yaşıda konya ilinin seydişehir ilçesinde sınıf öğretmeniyim her yıl izci öğrencilerle dalyana geliriz o güzelliklere doyamadan geri döneriz çevre duyarlılığınız benim duygularıma tercüman oldu beni çook duygulandırdınız her şey güzel yaşanası bir dünya için el ele dersek bu işi başarırız gecek nesiller bizlerden çook hesap soracak sorgulayacaklar kaptan JUNE seydişehirde 86 yaşında annemle yaşıyorum eşim vefat etti çocıklarım evlendi sizden ricam sizi seydişehire davet ediyorum evim uygun sizinle tanışmak iştiyorum annem yolculuk yapamadığı için benim gelme şansım yok dilrim sizinde seyahate maniniz yoktur saygılarımla cevapalrmısınız lütfen


Ağva Günay Hotel

Ağva' da açıldığı ilk günden beri beldenin gözde otellerinden olmayı başaran Ağva Günay Hotel alışılmışın dışında yüksek kalitede hizmet veren bir işletmedir.

Tel: 0216 721 77 22 (4 hat) Fax: 0216 721 77 20

Email: info@gunayhotel.com Web: www.gunayhotel.com

 

 

Reklam İşlemleri

Sitemizde reklam vermek isteyen işletmeler